Každý jsme anděl s jedním křídlem, když chceme vzlétnout, musíme se obejmout :o).

SIMONA MONYOVÁ

8. května 2012 v 15:07 | Mona :) |  Moje knihovna :o)
Anotace:
Vražda Simony Monyové zasáhla nejvíce její nejbližší, ale stejně tak i její přátele a také čtenáře. Poté, co začala kolovat řada spekulací a účelových informací, chtěli jsme všem, kdo o to budou stát, přiblížit Simonu takovou, jakou podle nás opravdu byla.
Kdyby se její život odvíjel podle běžných pravidel, možná by sama jednou jako stará a úspěšná spisovatelka napsala paměti. My jsme mohli dát dohromady jen útržky vzpomínek na chvíle s ní, které by se měly složit do mozaiky zobrazující průběh Simonina života až do posledního dne, kdy ji ubodal její manžel. A i když víme, že měla chyby, zůstane pro nás vždycky báječnou mámou, dcerou i sestrou, věrnou přítelkyní, vtipnou i citlivou autorkou románů, jejichž příběh mnohdy inspirovaly skutečné události, aniž to kdokoli tušil. Kdybychom to věděli, mohly nás právě její knihy možná dříve varovat. Kéž tedy aspoň tato kniha poukáže třeba mezi řádky na to, že láska a důvěra může být někdy nebezpečná a že milovat se má na život. Ne na smrt.

Přečetla jsem ji jedním dechem. Smutná knížka, krutá......ale krásně napsaná.
Mezi kapitolami je po částech popsán průběh "toho" posledního dne...

Neuvěřitelné, co všechno zamilovaná ženská vydrží...

Ještě přidávám seznam jejích knih. Mám doma všechny, kromě prvních čtyř, které se momentálmě nedají sehnat, ale snad se dočkáme jejich dotisku.
Osud mě má rád, Milostná strategie, Zítra vyjde slunce, Jednou za život, Manželky na odpis, Poslední extáze, Tchyně a uzený, Roznese tě na kopytech, Utrhnout se ze řetězu, Hra svalů, Deník citového vyděrače, Ženu ani květinou..., Krotitelka snů, Otcomilky, Jednou nohou v blázinci, Opiju tě rohlíkem, Střípky z ložnic, Pletky s osudem, Sebemilenec, Kudlanka bezbožná, Konkurz na milence, Já o koze, on o voze..., Matka v krizi, Matka v koncích, Hříšný kanec, Blonďatá stíhačka, Dvacet deka lásky, Citová divočina, Srdceboly.
 

2 lidé ohodnotili tento článek.

Komentáře

1 corly corly | 20. května 2012 v 16:22 | Reagovat

Jéé,Moni,ty to tady máš úplně nový...a jak hezký!:-)
Zkus se podívat na Aukro,tam jeden čas byly její knížky...

2 Monika Monika | E-mail | Web | 20. května 2012 v 21:01 | Reagovat

Děkuju Miri :-) ...já tady na ty změny vzhedů moc nejsem...ale už jsem sem musela dát něco jinýho :-) .
Na Aukro už jsem koukala, tam je spousta jejích knížek, ale ty 4 nejstarší, co hledám, nejsou nikde... Ale možná se znovu vydají, doufám...

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama