Každý jsme anděl s jedním křídlem, když chceme vzlétnout, musíme se obejmout :o).

Dan Brown - Andělé a démoni

6. ledna 2008 v 22:48 | Já:-) |  Moje knihovna :o)
První kniha série Robert Langdon.
Z propasti času povstává dávné bratrstvo, aby zničilo nejposvátnější baštu křesťanství, Vatikán...
Význačný vědec leží ve svém bytě brutálně zavražděný. Motivem byla zřejmě jeho převratná práce, jejímž výsledkem byl objev antihmoty. Ta ovšem za určitých okolností vybuchuje silou nejmohutnější jaderné nálože...
V té chvíli se na scéně objeví Robert Langdon, expert na význam náboženských symbolů. Mrtvému kdosi vypálil na prsa cejch, znamení, jímž o sobě před staletími dávalo vědět satanistické bratrstvo - ilumináti. Do toho přijíždí dcera zabitého vědce, Vittoria, a k všeobecnému zděšení se zjistí, že ukradený vzorek antihmoty se záhadně ocitl - ve Vatikánu! V samotném srdci křesťanstva právě probíhá volba papeže a časované bombě zbývá pár hodin do výbuchu.
Langdon s Vittorií se ocitají ve víru šílených událostí a podle tajemných jinotajů pátrají po dávné Cestě osvícení, jejíž objevení může vést k záchraně.
Tajemná zákoutí Říma, opuštěné ztemnělé kostely, které znesvětilo zabíjení, podzemní chodby, hrobky a pusté síně vatikánských archivů, to jsou kulisy, v nichž oba sympatičtí hrdinové běží o závod se smrtí.
Když po všem tom napětí konečně popadneme dech - se srdcem ještě bušícím až v hrdle, položíme nevyhnutelnou otázku: A co když je to pravda...?
Super, super, super knížka - doporučuju!!
 

6 lidí ohodnotilo tento článek.

Komentáře

1 Simi Simi | Web | 24. června 2009 v 19:06 | Reagovat

To bych si chtěla moc přečíst!Jo a Moni, pokud chceš vidět film Pod povrchem, ráda bych ti ho třeba vypálila, kdybys chtěla!Kdyžtak se ozvi! ;-)

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama